Zrób, żeby uśmieszek zjawiał się na twojej twarzy!

Spacerujesz ulicą i widzisz tyle ludzi, a żadne z nich się nie uśmiecha. Każde z nich ma posępną minę, która jako pierwsza rzuca się w oczy. W naszych głowach w momencie tworzy się opinia o tych osobach. Wiadomo, że ludzie, którzy się uśmiechają są postrzegani jako ci bardziej sympatyczniejsi, optymistyczni. Można by powiedzieć, że wręcz infekują uśmiechem! Podobno śmianie się wydłuża życie kolejno o 15 sekund. Nie wiadomo czy to się sprawdza, aczkolwiek nie zaszkodzi wypróbować. Zdarzają się także dni, gdy nie masz ochoty na żadną rozrywkę, pogrążasz się w smutku i czekasz aż sobie pójdzie.

Pomóż mu w tym! Zrób, aby poczuł się niepotrzebny, a przez to szybciej da ci spokój. Najprostszym sposobem jest najpospolitsze ruszanie się. Włącz muzykę i zacznij tańczyć, a możesz także poćwiczyć. Wtedy twój mózg uwalnia endorfiny, a dzięki nim świat wydaje się być piękniejszy. Można powiedzieć, że swego rodzaju narkotyk, ale całkowicie nieszkodliwy. Pomijając to, że poczujesz się szczęśliwszy, to spalisz niechciane kalorie. Spójrz ile korzyści! Jeśli pogoda jest deszczowa, a na niebie kotłują się czarne chmury, wtedy jest większa szansa na to, że złapie cię smutek. Sporo osób tak ma. Twój organizm tylko „wyłapuje” poszczególne bodźce ze środowiska i interpretuje je po swojemu. Można właśnie w taki sposób to wyjaśnić. Gdy budzisz się, odsłaniasz rolety, a za oknem widzisz ujmujące słońce, którego promienie lekko muskają cię po twarzy, ptaszki wesoło śpiewają, to wszystko motywuje do tego, by w jednej chwili wyjść na powietrze, dodaje energii, by uczynić coś, czego nie robi się na co dzień.

https://neujahrswunsche.eu/geburtstagsgruesse/

Ach, gdyby tak zawsze mogło być. Niestety, okres smutnej jesieni sprzyja temu, by owinąć się w koc jako naleśnik i namawia do tego, żeby przekoczować w ten sposób przez całą nadchodzącą zimę. Wówczas należy wziąć sprawy w swoje ręce i kategorycznie mu odmówić. Odnajdź swoje zainteresowania, które dotychczas zaniedbałeś, a jeżeli jeszcze go nie masz, to spróbuj je odkryć! Udowodniono, że nawet sztuczny uśmiech może przynieść korzyści. Pomaga redukować stres i polepsza nastrój. Uśmiech może także wpływać pozytywnie na relacje z innymi ludźmi, przez co ułatwia rozmowę z nimi. Dzięki uśmiechowi i pozytywnemu nastrojowi staniesz się bardziej kreatywny. Ludzie zaczną cię postrzegać jako osobę godną zaufania. Przeprogramujesz swój umysł na lepsze myślenie, a tym samym zarazisz nim otaczające cię osoby. Jak widać, śmianie się ma sporo swoich zalet. Nie zwlekaj już dłużej, wstań, podnieś głowę i zrób ogromny uśmiech!