Zadowolenie z pracy zarobkowej, postrzegane jest przez pryzmat wyników w miejscu pracy.

Młodzi, są przekonani, że po ukończeniu edukacji praca jest na wyciągnięcie ręki, niestety, tak nie jest. Owszem praca czeka, ale dla doświadczonych w w danej specjalizacji albo dla młodych za niewygórowaną płacę. Lata, gdy dochodzenie do umiejętności dawałogwarantem znalezienia wysokiego wynagrodzenia, skończyły się, pracodawcy nie potrzebują pracowników dobrze wykształconych , ale wyróżniających się cechami charakteru, która zaowocują wysokimi zyskami dla firmy.Kreatywność , przebojowość to cechy zauważane przez prezesów firm, zatrudnienie dla takich młodych silnych psychicznie ludzi czeka . Wymagania społeczeństwa, co do wymiaru wynagrodzenia za pracę rośnie , obywatele chcą osiągać wyższe dochody, bo ich ambicje są wyższe , pragną więcej posiadać i zabezpieczyć swoim domownikom godne warunki życia . 

Zadowolenie z pracy jest ważne , bycie cenionym od przełożonych również , zgranie tych czynników z satysfakcjonującym wynagrodzeniem uważane jest za powodzenie w życiu zawodowym. Emigracja za pracą jest ciągle postrzegana , jako jedna z alternatyw , jednak im więcej lat przybywa, tym człowiek częściej myśli o pozostaniu w ojczyźnie. Praca , które pozwala zabezpieczyć dla siebie i bliskich dach nad głową oraz wysoki standard życia,  jest osiągalna tylko dla niektórych . 

dejting sidor

Zawody takie jak menadżer, pozwalają uzyskania dużych pieniędzy, ale obowiązki takie łączą się z nienormowanym czasem pracy , życiem w stresie i koniecznością poradzenia sobie coraz większym wymaganiom . Traktowanie pracy , jak do przykrego obowiązku, konieczności jest nie tylko niekorzystne dla zatrudnionego,  ale również dla pracodawcy , niesatysfakcjonująca praca to niezadowolony podwładny,  który wykonuje mniej pracy, ciągle zmęczony i zdenerwowany.