Niczym się zmotywować do wyprawy z nadwagą

Nadmierne kilogramy powodują, że nasz stan psychiczny destabilizuje nas. Dopada nas smutek, depresja i bierność do wszelkich aktywności życiowych. Rezygnujemy ze spotkań ze znajomymi. 

Paraliżuje nas obawa przed tym co powiedzą o nas ludzie. Musimy więc odchudzić się. Najważniejszym czynem kierującym do osiągnięcia pomyślności w działaniu, jest motywacja. Istnieją dwa typy przesłanek działania: zewnętrzna i wewnętrzna. Pobudka zewnętrzna to na przykład kolejna sukienka, nowe kolczyki, wyjazd w wyśnione miejsce. Przesłanka wewnętrzna to nasze korzystne usposobienie, pochwała znajomych czy zachwyt w oczach obcych ludzi . Jak więc zmotywować się do walki z nadwagą?

https://zyczenia.eu/christmas/de/

1. Po pierwsze pamiętaj, że każdy motywuje się inaczej. Marzenie Twojej koleżanki nie są Twoim zamysłem. Zastanów się co daje Ci tak wielką chęć walki z otyłością?

2. Pozwól sobie na niewielkie potknięcia. Każdy je ma. Droga do osiągnięcia sukcesu nigdy nie jest łatwa. 

3. Wyobrażaj sobie Twoje życie w momencie gdy zdobędziesz sukces. To pozwoli Ci wytrwać w postanowieniu.

4. Doceniaj siebie i nagradzaj nawet za nieduże spadki wagi. Tylko nie węglowodanami. Pozwól sobie na bilet n wystawę, wizyta u fryzjera, biżuterię .

5. Znajdź znajomego, z którym możesz ścigać się. Waszym celem będzie, kto pierwszy schudnie dziesięć kilogramów. Rywalizacja często pomaga wytrwać i osiągnąć cel.

Pamiętaj, że nawet jeśli po raz pierwszy nie przetrwasz, zawsze możesz rozpocząć swoją drogę jeszcze raz.