Jak zaplanować wycieczkę do Stanów?

Polacy {współcześnie|obecnie podróżują o wiele więcej niż dekady temu, kiedy to samo uzyskanie paszportu było trudne. W dzisiejszych czasach sytuacja gospodarcza w państwie jest unormowana, dlatego obywateli stać na wakacje zagranicą. Ogromnym marzeniem części z nich jest wycieczka do Stanów, kraju, który każdy zna z kultowych serialów oraz filmów. Jeżeli planujesz odwiedzić to miejsce, zacznij przygotowania jeszcze dziś.

Obywatele Polski jeżeli chcą odwiedzić Stany muszą mieć aktualną wizę. Na jej uzyskanie trzeba przeznaczyć kilka miesięcy, gdyż nie jest wydawana z marszu. Pierw trzeba umówić się na spotkanie z amerykańskim konsulem, będzie to możliwe w Krakowie oraz w Warszawie. W konkretnym dniu trzeba udać się do urzędu z gotowym formularzem o wizę turystyczną, należy zabrać także aktualny paszport. W chwili rozmowy z konsulem zostaniemy poproszeni o dostarczenie odpowiedzi na kilka pytań. Jeśli nasza kondycja materialna jest optymalna, oraz nie jesteśmy karani, wówczas najprawdopodobniej dostaniemy wizę bez kłopotu. Dopiero posiadając ten papier warto kupować bilet.

https://zyczenia.eu/newyear/de/

Lot transatlantycki trwa kilkanaście godzin, jest również o wiele droższy od podróży w obrębie kontynentu. Dlatego szukanie interesującej opcji podróży warto rozpocząć kilka miesięcy przed wyjazdem. Warto przewertować wiele witryn, gdyż na poszczególnej z nich oferty mogą być skrajnie różne. Przeważnie najtańsze z Europy są transfery do Nowego Jorku. Możemy pierw tam się wybrać, a potem skorzystać z lotów krajowych, które są niezwykle tanie. Nie zapomnijmy także, aby odpowiednio spakować własny bagaż. Bowiem na teren USA nie można wwozić żywności a także napojów pochodzących z poza kontynentu. Jedyne zakupy tego rodzaju można zrobić na strefie bezcłowej. Również wracając do kraju nie można zabierać prowiantu, gdyż UE ma identyczne regulacje prawne. Jedzenie w USA jest całkiem tanie, lecz nocleg już nie. Najlepszą obecnie opcją jest wydzierżawienie mieszkań lub kwater od osób prywatnych, można zrobić to zawczasu, przez internet. Istnieją specjalne portale online, które zajmują się pośrednictwem.