Jak urządzić przyjęcie urodzinowe dla kilkulatka?

Urodziny to ważne przeżycie dla każdego dziecka. Właśnie dlatego rodzice muszą postarać się, aby był to moment wyjątkowy, który na długo zapadnie w pamięć ich dziecka. Doskonałym rozwiązaniem jest urządzenie przyjęcia urodzinowego, które będzie pełne atrakcji. W jaki sposób zatem należy przygotować imprezę urodzinową dla dziecka?

Wybór motywu przewodniego

Nie każda zabawa musi mieć temat przewodni, ale jeśli dziecko jest fanem konkretnej kreskówki czy filmu warto zdecydować się na taki ruch i poprosić gości, aby na przyjęciu pojawili się w tematycznych przebraniach. W przypadku organizowania zabawy tematycznej  nie warto poprzestać tylko na przebraniach, ale zdecydować się także na muzykę dopasowaną do wybranego motywu. Również zabawy muszą nawiązywać do wskazanej wcześniej tematyki (familiada z pytaniami na konkretny temat, czy kalambury z zawczasu przygotowanymi hasłami).

geburtstagswünsche für frauen

Dekoracje i jedzenie

Istotną częścią każdej zabawy urodzinowej jest odpowiednie przyozdobienie pokoju, w którym przyjęcie będzie organizowana. Powinny się tam znaleźć baloniki, serpentyny, dobrym pomysłem może okazać się również zapewnienie uczestnikom przyjęcia kolorowych czapeczek. Poczęstunek nie może ograniczać się wyłącznie do tortu, dobrze zapewnić małym gościom kanapki (choćby malutkie kolorowe kanapeczki, które nie tylko świetnie smakują, lecz również wyglądają bardzo ładnie). Warto postawić także na słodkie przekąski – świetnie zdadzą egzamin nie tylko cukierki czy ciastka, ale także owoce takie jak winogrona czy mandarynki. Należy pamiętać o piciu – należy przygotować głównie soki owocowe, w przypadku kiedy w czasie imprezy organizowane będą różne zabawy ruchowe warto podać dzieciom także wodę mineralną. Nie można zapominać o lubianym przez dzieci szampanie bezalkoholowym.

Spora rzesza rodziców stawia na samodzielne zorganizowanie całej zabawy. Wbrew opinii niektórych dobrze zaangażować dziecko w przygotowania, poczuje się wówczas ważne. Nie znaczy to oczywiście, że dziecko powinno być zaangażowane w każdy element przygotowań, lecz może zająć się choćby tworzeniem zaproszeń na przyjęcie.