Dlaczego trzeba urządzić przyjęcie dla kilkulatka?

Urodziny to ważne wydarzenie dla każdego kilkulatka. Właśnie dlatego rodzice muszą postarać się, by był to moment wyjątkowy, który na długo zapadnie w pamięć ich pociechy. Świetnym rozwiązaniem jest urządzenie przyjęcia urodzinowego, które będzie pełne atrakcji. W jaki sposób w takim razie warto przygotować zabawę urodzinową dla kilkulatka?

Wybór tematyki przewodniej

Nie każda impreza musi mieć temat przewodni, ale w przypadku gdy dziecko jest fanem konkretnej kreskówki czy filmu można zdecydować się na taki ruch i poprosić zaproszonych, by na przyjęciu pojawili się w tematycznych przebraniach. W przypadku organizowania imprezy tematycznej  nie trzeba poprzestawać tylko na przebraniach, ale zdecydować się również na muzykę dopasowaną do konkretnego motywu. Również zabawy powinny odnosić się do wskazanej wcześniej tematyki (familiada z pytaniami na określony temat, czy kalambury z wcześniej przygotowanymi hasłami).

Dekoracje i jedzenie

Ważną częścią każdej zabawy urodzinowej jest stosowne udekorowanie pokoju, w którym przyjęcie będzie się odbywać. Powinny się tam znaleźć balony, konfetti, dobrym rozwiązaniem może być również zapewnienie małym gościom kolorowych czapeczek. Poczęstunek nie powinien być ograniczony wyłącznie do tortu, warto zapewnić małym gościom kanapki (na przykład nieduże kolorowe kanapeczki, które nie tylko dobrze smakują, ale także wyglądają bardzo ładnie). Dobrze postawić również na słodsze przekąski – doskonale zdadzą egzamin nie tylko cukierki czy ciastka, ale także owoce takie jak winogrona czy mandarynki. Nie można zapominać o napojach – warto przygotować głównie soki owocowe, w przypadku gdy w czasie imprezy odbywać się będą różne zabawy ruchowe warto podać dzieciom także wodę mineralną. Nie można zapomnieć o uwielbianym przez dzieci szampanie bezalkoholowym.

Część rodziców decyduje się na samodzielne zorganizowanie całej imprezy. Wbrew pozorom dobrze zaangażować dziecko w przygotowania, poczuje się wtedy ważne. Nie znaczy to oczywiście, że dziecko ma zostać zaangażowane w każdy element przygotowań, jednak może zająć się choćby przygotowaniem zaproszeń na przyjęcie.